Мәрҗәни исемендәге педагогик укулар/ Педагогические чтения имени Шигабутдина Марджани

Опубликовано: 20.04.2023

Бүген Яшел Үзәннең 31 нче «Чишмә» балалар бакчасында  Шиһабеддин Мәрҗәни исемендәге педагогик укулар үткәкерелде. Укуларны оештыручылар: Бөтендөнья татар конгрессы Яшел Үзән бүлекчәсе, «Ак калфак» татар хатын-кызлары оешмасы, Зеленодол муниципаль районы мәгариф идарәсе, 31 нче «Чишмә» балалар бакчасы.
Укуларда катнашу өчен Татарстан Республикасы районнарыннан, Россия регионнары мәгариф оешмаларыннан барысы 36 эш кабул ителде. Укуларда уңышлы чыгыш ясаучылар регионара дәрәҗәле дипломнар белән бүләкләнде.

Сегодня в детском саду № 31 «Чишмә» Зеленодольска состоялись межрегиональные педагогические чтения имени великого просветителя и историка Шигабутдина Марджани. Организаторы мероприятия:  Зеленодольское отделение Всемирного конгресса татар,  организация татарских женщин  «Ак калфак», Управление образования и детский сад № 31 «Чишмә». Всего из регионов России и районов Татарстана поступило 36 работ от педагогов школ и детских садов. Собравшие самые интересные материалы о деятельности великого просветителя и историка Шигабутдина Марджани и рассказавшие о том, как его труды применяют в воспитании детей стали победителями межрегиональных чтений. Жюри их отметило почетными дипломами.