2023 елның 29 мартында Яшел Үзән шәһәренең 5 нче гимназиясендә «Мәгариф учреждениесендә методик эш: оештыру, эчтәлек, нәтиҗәлелек» темасына милли мәгариф буенча урынбасарларның, туган (татар) теле һәм әдәбияты укытучыларының методберләшмә җитәкчеләренең муниципаль методик семинары узды.

Опубликовано: 29.03.2023

Семинарда каралган сораулар:

1. Федераль төп гомуми белем бирү программаларын кертү мәсьәләләре.
  2. Яңартылган ФГОС шартларында мәктәп педагогы компетенцияләре.
  3. Укытучыларның һөнәри үсешен булдыру юнәлешендә методик эшнең нәтиҗәле формалары һәм ысуллары.
  4. Туган (татар) теле һәм әдәбиятыннан дәүләт йомгаклау аттестаөиясе.
  5. 2023-2024 уку елында укучыларны уку басмалары белән тәэмин итү турында.
  6. Татарстан Республикасы территориясендә яшәүче халыкларның телләрен, традицияләрен, мәдәниятләрен саклауга һәм үстерүгә юнәлдерелгән проектлар эшләү буенча методик киңәшләр.
  7. Дәресләрдә һәм дәрестән тыш эшчәнлектә мәгариф ресурсларын куллану.

Татар телендә «Ихлас» мультимедиа мәктәбе.