Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад общеразвивающего вида №27 "Журавушка" Зеленодольского муниципального района РТ"/ Татарстан Республикасы Яшел Үзән муниципаль районының "Гомуми төрдәге 27-нче "Торнакай" балалар бакчасы" муниципаль мәктәпкәчә белем бирү бюджет учреждениясе.
Визитная карточка
| Адрес: | 422551, Республика Татарстан, г.Зеленодольск, ул.Столичная, д.19А |
| Телефон: | +7(843)-713-11-08 |
| E-Mail: | Zel1.27@tatar.ru, detskisad27@mail.ru |
| Министерство: | Министерство образования и науки Республики Татарстан |
| Короткое название: | МБДОУ № 27 "Журавушка" ЗМР РТ |
| Руководитель: | Тезева Елена Николаевна |
| Год основания учреждения: | 1973 |
| У нас учатся: | 204 воспитанника |
| У нас учат: | 18 педагогов |
Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад общеразвивающего вида №27 "Журавушка" Зеленодольского муниципального района РТ"/ Татарстан Республикасы Яшел Үзән муниципаль районының "Гомуми төрдәге 27-нче "Торнакай" балалар бакчасы" муниципаль мәктәпкәчә белем бирү бюджет учреждениясе. - новости
Страницы: ( 1 ) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
-
День памяти и скорби 22.06.2026

22 июня в детском саду № 27 «Журавушка» ЗМР РТ прошел День памяти и скорби, посвященный началу Великой Отечественной войны. В этот день мы провели мероприятие под названием «Никто не забыт, ничто не забыто». Наш долг сохранить и закрепить память о наших героях!
22 июнь көнне ТР Зәй МР “Журавушка” 27 нче балалар бакчасында Бөек Ватан сугышы башлануга багышланган Хәтер һәм кайгы көне үткәрелде. Бу көнне без "Беркем дә онытылмады, бернәрсә дә онытылмады" дип исемләнгән чара үткәрдек. Безнең бурычыбыз - каһарманнарыбызны саклап калу һәм хәтеребезне беркетү!
-
День России! 11.06.2026

12 июня в нашей стране отмечается День России. Это праздник свободы, мира и добра. Он символизирует единство всего нашего многонационального народа. День России – это отличный повод рассказать детям еще раз об истории нашей великой страны, о многообразии народных традиций. Накануне Дня России в детском саду прошел тематический день, посвященный этому событию. Целью этого мероприятия было формирование у детей представлений о России как о государстве, о родной стране, воспитание чувства любви к Родине.
12 июньдә илебездә Россия көне билгеләп үтелә. Бу азатлык, тынычлык һәм яхшылык бәйрәме. Ул күпмилләтле халкыбызның бердәмлеген символлаштыра. Россия көне - балаларга безнең бөек илебез тарихы, халык традицияләренең күптөрлелеге турында тагын бер кат сөйләү өчен менә дигән сәбәп. Россия көне алдыннан балалар бакчасында әлеге вакыйгага багышланган тематик көн узды. Бу чараның максаты балаларда Россия турында дәүләт, туган ил турында күзаллаулар формалаштыру, Ватанга мәхәббәт хисе тәрбияләү иде
-
Сабантуй! 09.06.2026

В нашем детском саду отметили Сабантуй - традиционный татарский праздник.Этот день стал особенным для всех детей и воспитателей.Мы начали праздник с весёлых игр и народных танцев.Дети и воспитатели одели красивые национальные костюмы, что создало атмосферу радости и уюта.Затем проводились соревнования: перетягивание каната, соревнование с балансировкой яйца на ложке и другие.Участники были полны энтузиазма и духа соперничества! Сабантуй не только развлекал, но и обучал детей культуре и традициям татарского народа.Такие мероприятия способствуют сплочению коллектива, развитию дружбы и взаимопонимания между детьми.
Безнең балалар бакчасында Сабантуй - традицион татар бәйрәме билгеләп үтелде. Бу көн барлык балалар һәм тәрбиячеләр өчен үзенчәлекле булды. Бәйрәмне без күңелле уеннардан һәм халык биюләреннән башладык. Балалар һәм тәрбиячеләр матур милли костюмнар киделәр, бу шатлык һәм ямьлелек атмосферасы тудырды. Аннары ярышлар: канат тартышу, кашыкта йомырка баланслау ярышлары һәм башкалар узды. Катнашучылар энтузиазм һәм көндәшлек рухы белән тулы иде! Сабантуй балаларга татар халкының мәдәниятен һәм традицияләрен өйрәтте генә түгел, ә бәлки күңел ачтырды да. Мондый чаралар коллективны берләштерергә, балалар арасындагы дуслыкны һәм үзара аңлашуны үстерергә ярдәм итә.
-
День защиты детей! 01.06.2026

Сегодня, 1 июня, в детском саду прошло развлекательное мероприятие, посвященное Дню защиты детей! Это один из самых радостных праздников для детворы! По традиции, наш детский сад отмечает этот праздник радостно, звонко, тепло и красочно.
Педагоги создали праздничную атмосферу, развлечение сопровождалось весёлыми играми и песнями. Дети зарядились хорошим настроением на весь день!
Лето только начинается и впереди ребят ждёт ещё много интересных, увлекательных мероприятий. Поздравляем всех детей с Днём защиты детей!
Желаем здоровья, улыбок, мирного неба над головой и постоянного ощущения себя любимыми и нужными!Бүген, 1 июнь көнне, балалар бакчасында балаларны яклау көненә багышланган күңел ачу чарасы узды. Балалар өчен иң күңелле бәйрәмнәрнең берсе бу! Традиция буенча, безнең балалар бакчасы бу бәйрәмне шатлыклы, яңгыравыклы, җылы һәм матур итеп билгеләп үтә. Педагоглар бәйрәм атмосферасы тудырдылар, күңел ачу күңелле уеннар һәм җырлар белән үрелеп барды. Балалар көн буена яхшы кәеф белән яшәделәр! Җәй әле башлана гына, алда әле күп кенә кызыклы, мавыктыргыч чаралар көтә. Барлык балаларны Балаларны яклау көне белән котлыйбыз! Сәламәтлек, елмаю, баш өстендә тыныч күк йөзе, үзеңне яраткан һәм кирәкле хис-тойгылар теләп калабыз!
-
Итоговое родительское собрание 29.05.2026

28 мая 2026 года в ДОУ состоялось общее родительское собрание на тему «Итоги воспитательно-образовательной работы в детском саду- «Детский сад, семья, сотрудничество». Заведующий Тезева Е.Н. подвела итоги представив родителям публичный доклад. Проанализировали проделанную работу за весь учебный год, рассказали об успехах наших воспитанников и педагогов. Воспитанники детского сада приготовили праздничный концерт для родителей. Собрание прошло в теплой и доверительной обстановке. Елена Николаевна поблагодарила родителей воспитанников детского сада за сотрудничество и активное участие в жизни детского сада. Родители одобрили систему работы ДОУ, поддержали планы на будущее. Была выражена надежда на плодотворное сотрудничество между семьёй и детским садом.
2026 елның 28 маенда балалар бакчасында “Балалар бакчасы, гаилә, хезмәттәшлек” дигән темага ата-аналарның гомуми җыелышы булды. Мөдир Тезева Е.Н. әти-әниләренә халык алдында доклад белән чыгыш ясады. Барлык уку елында башкарылган эшне анализладык, безнең тәрбияләнүчеләр һәм педагогларның уңышлары турында сөйләделәр. Балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр ата-аналар өчен бәйрәм концерты әзерләгәннәр. Җыелыш җылы һәм ышанычлы шартларда узды. Елена Николаевна балалар бакчасында тәрбияләнүчеләрнең әти-әниләренә балалар бакчасы тормышында актив катнашканнары өчен рәхмәт белдерде. Әти-әниләр балалар бакчасының эш системасын хупладылар, киләчәккә планнарны хупладылар. Гаилә һәм балалар бакчасы арасындагы уңышлы хезмәттәшлеккә өмет чагылды.
-
Выпускной! 26.05.2026

Выпускной бал в детском саду — особое событие для каждого ребёнка и его родителей. В очередной раз выпускной утренник прошел в теплой, уютной и праздничной атмосфере.
26 мая 2026 года родному детскому саду сказали «До свидания!» воспитанники подготовительной группы. С одной стороны, это радостный, долгожданный праздник. С другой стороны – немного грустный. Радостно педагогам от того, что их воспитанники переходят на новую жизненную ступеньку, а грустно — что приходится расставаться с такими милыми, уже ставшими родными детьми. Кажется, еще недавно они только пришли в детский сад, но уже скоро — это будущие первоклассники.Балалар бакчасында чыгарылыш балы - һәр бала һәм аның ата-аналары өчен аерым бер вакыйга. Чираттагы тапкыр чыгарылыш бәйрәме җылы, уңайлы һәм бәйрәм атмосферасында узды. 2026 елның 26 маенда туган балалар бакчасына әзерлек төркеме тәрбияләнүчеләре "Сау булыгыз!" дип әйттеләр. Бер яктан, бу сөенечле, озак көтелгән бәйрәм. Икенче яктан - бераз моңсу. Педагогларга аларның тәрбияләнүчеләре яңа тормыш баскычына күчүдән сөенечле, ә моңсу - шундый сөйкемле, инде туган балалар белән аерылышырга туры килә. Әле күптән түгел генә алар балалар бакчасына килгәннәр иде, ләкин тиздән - булачак беренче сыйныф укучылары.
-
Радуга талантов-2026 15.05.2026

Праздник творчества в очередной раз превзошёл все ожидания и подарил городу уникальную возможность увидеть своих наставников и воспитателей с совершенно новой, неожиданной стороны. Особого успеха добились педагоги нашего детского сада. Они выступили в номинации «Вокально инструментальные ансамбли» и буквально покорили зрителей своим выступлением. Гармоничное сочетание голосов, виртуозная игра на ложках и невероятная энергетика номера не оставили равнодушным никого в зале. Гран при конкурса был присуждён именно коллективу педагогов нашего детского сада! От всей души поздравляем наших педагогов с блестящей победой и желаем им новых творческих успехов!
Иҗат бәйрәме чираттагы тапкыр бөтен өметләрне узып китте һәм шәһәргә үзенең остазларын һәм тәрбиячеләрен өр-яңа яктан күрү өчен уникаль мөмкинлек бүләк итте. Аеруча уңышка безнең балалар бакчасы педагоглары иреште. Алар “Вокаль инструменталь ансамбльләр” номинациясендә чыгыш ясадылар һәм тамашачыларны үз чыгышлары белән чын-чынлап яуладылар. Тавышларның гармонияле ярашуы, кашыкларда виртуоз уен һәм номерның акылга сыймаслык энергетикасы залда беркемне дә битараф калдырмады. Гран бәйге вакытында нәкъ менә безнең балалар бакчасы педагоглары коллективына бирелде! Укытучыларыбызны чын күңелдән җиңүләре белән котлыйбыз һәм аларга яңа иҗади уңышлар телибез!
-
9 Мая День Победы! 07.05.2026

Традиционно в нашем детском саду проходят мероприятия, посвящённые празднованию Дня Победы. День Победы - святой для каждого из нас праздник и мы, обязаны передать память о Победе будущим поколениям. Очень важно помнить историю своей Родины – особенно ее печальные и знаковые страницы. Это воспитывает в ребёнке дух патриотизма. И нам взрослым необходимо детям рассказывать о Дне Победы.
Праздник становится итогом этих мероприятий. Он готовится с целью формирования у детей знаний об истории своей страны, воспитания чувства гордости за героизм нашего народа, воспитания устойчивого интереса к армии. Этот великий праздник помогает детям понять значение слов «Родина», «Победа». Вызывает гордость за свой народ и любовь к Родине. Ребята чувствуют себя настоящими патриотами своей Родины.Гадәттәгечә, безнең балалар бакчасында Җиңү көнен бәйрәм итүгә багышланган чаралар уза. Җиңү көне - һәрберебез өчен изге бәйрәм һәм без киләчәк буыннарга Җиңү турында истәлек тапшырырга тиеш. Туган илебезнең тарихын истә тоту бик мөһим - бигрәк тә аның кайгылы һәм әһәмиятле битләрен. Бу баланың патриотлык рухын тәрбияли. Безгә дә өлкәннәргә Җиңү көне турында сөйләргә кирәк. Бәйрәм әлеге чараларның нәтиҗәсе булып тора. Ул балаларда үз иле тарихы турында белемнәр формалаштыру, халкыбызның батырлыгы өчен горурлык хисе тәрбияләү, армиягә тотрыклы кызыксыну тәрбияләү максатыннан әзерләнә. Бу бөек бәйрәм балаларга «Ватан», «Җиңү» сүзләренең мәгънәсен аңларга ярдәм итә. Үз халкы һәм Ватанга мәхәббәт өчен горурлык уята. Балалар үзләрен Ватаныбызның чын патриотлары итеп хис итә.
-
День Эколят 30.04.2026

«День Эколят» является одним из мероприятий Всероссийских природоохранных социально-образовательных проектов. Ежегодно его отмечают 25 апреля во всех регионах России. В этот день дети познакомились со сказочными героями «Эколятами» – друзьями и защитниками природы: Шалуном, Умницей, Тихоней и Ёлочкой.
В конце мероприятия ребята торжественно произнесли «Клятву Эколят – молодых защитников природы», вручили маленьким Эколятам дошколятам значки с логотипом Эколят. День прошёл весело, интересно, а главное познавательно.“Эколят көне” Бөтенроссия табигатьне саклау социаль-мәгариф проектлары чараларының берсе булып тора. Ел саен аны 25 апрельдә Россиянең барлык төбәкләрендә билгеләп үтәләр. Бу көнне балалар “Эколятами” әкият геройлары - табигать дуслары һәм яклаучылары Шалун, Умница, Тихоней һәм Ёлочка белән таныштылар. Чара азагында балалар тантаналы рәвештә "Табигатьне саклаучы яшь Эколят антын" әйттеләр, кечкенә Эколяталарга мәктәпкәчә яшьтәгеләргә Эколят логотибы белән "значоклар тапшырдылар. Көн күңелле, кызыклы үтте, ә иң мөһиме танып белү.
-
"Зеленый огонек-2026" 21.04.2026

20 апреля 2026 года наш детский сад принял участие в республиканском юбилейном 40-м смотре-конкурсе «Зеленый огонек-2026», в целях распространения передового педагогического опыта обучения детей правилам безопасного поведения на дорогах и профилактики ДДТП, внедрения инновационных форм и методов обучения детей правилам безопасного поведения на дорогах.
2026 елның 20 апрелендә безнең балалар бакчасы «Яшел огонек-2026» 40-нчы республика смотр-конкурсында катнашты, балаларга юл-транспорт һәлакәтләрен профилактикалау һәм юлларда куркынычсыз тәртип кагыйдәләренә өйрәтүнең алдынгы педагогик тәҗрибәсен тарату, балаларга юлларда куркынычсыз кагыйдәләрен өйрәтү буенча инновацион формалар һәм ысуллар кертү максатыннан.



