Без рәсем ясарга яратабыз/Мы любим рисовать

Опубликовано: 19.10.2021

Балачак – кеше гомеренең иң матур, иң күңелле чоры. Шушы күңелле чорны балалар бакчасы тагын да тулыландыра, балага киләчәк тормышында  үз урынын табарга этәргеч бирә. Без Шәдке балалар бакчасының тәрбиячеләре, балалар белән  рәсем ясауга зур игьтибар бирәбез. Рәсем аша бала үзенең әйләнә-тирәгә мөнәсәбәтен чагылдыра.        Буш вакытларында безнең бакча балалары рәсем ясарга яраталар  малайлар күбрәк трактор, машина, параход яки танк ясый. Ә кызлар үзләренең гаиләсен һәм чәчәкләр ясарга яраталар. Һәр рәсемдә балаларның хыялы ярылып ята. Рәсем ясау балаларның күзаллауларын, эстетик зәвыкларын үстерә.  Бүген балалар су астын кузаллап ясарга булдылар.

В нашем Шадкинском детском саду дети очень любят рисовать. Изобразительная деятельность для дошкольников необходима, так как она приносит много положительных эмоций. Дети отражают в своих рисунках окружающий мир, копируя его. Рисование развивает творческие способности, воображение, фантазию, образное и пространственное мышление, мелкую моторику рук. Ребенок с самого раннего возраста пытается отразить свои впечатления об окружающем мире в своём изобразительном творчестве. А сегдня дети все вместе начали рисовать  подводный мир.