Первый снег! Беренче кар!

Опубликовано: 10.11.2020

Природа иногда приносит нам свои сюрпризы. Хотя по календарю пока еще осень, но уже выпал первый  снег. Каждый год  дети его ждут с нетерпением. Сегодня вся  прогулочная площадка была укрыта красивым белым полотном, а в воздухе кружились маленькие, легкие снежинки. И наши  дети  Шадкинского детского сада  с большим интересом забежали на площадку, начали бросать снег  вверх, делать снежные клубочки  и играть в «снежки». Все радуются первому снегу. Первый снегопад - самый красивый. Дети получили огромное удовольствие и радость, играя с первым снегом.

Табигать кайвакыт безгә үз сюрпризларын китерә. Календарьда әле көз булса да, беренче кар яуды. Һәр елны аны балалар  түземсезлек белән көтә. Бүген бөтен мәйданчык матур ак киндер белән капланган, ә һавада кечкенә, җиңел кар бөртекләре әйләнә. Безнең Шәдке балалар бакчасы балалары да зур кызыксыну белән мәйданчыкка йөгерделәр, карны өскә ташладылар, кар йомгагы ясый башладылар. Барысы да беренче карга сөенә. Беренче кар явуы - иң матуры. Балалар беренче кар белән уйнап, зур канәгатьлек һәм шатлык алдылар.