Итоги конкурса/ Конурс нәтиҗәләре

Опубликовано: 30.04.2020

10 апрельдән 26 апрельгә кадәр Теләче балалар китапханәсе 2 яшьтән 14 яшькәчә балалар арасында Бөек шагыйребез Габдулла Тукайның тууына 134 ел тулуга багышланган “Безнең күңелләрдә син, Тукай” дип исемләнгән шигырь сөйләүчеләр буенча онлайн бәйге оештырган. Шул бәйгедә безнең Шәдке балалар бакчасында тәрбияләнүче балалар да катнаштылар.Музафаров Динияр 3 нчы, ә Рахимова Айзиля 2 нче дәрәҗә лауреат исеменә лаек булдылар.Котлыйбыз, һәм алга таба да уңышлар телибез.

Тюлячинсая центральная детская библиотека провела онлайн конкурс стихов  на тему «Безнең күңелләрдә син, Тукай».Воспитанники нашего Шадкинского детского сада тоже участвовали в этом конкурсе. Музафаров Динияр стал лауреатом третьей степени, а Рахимова Айзиля лауреатом второй степени. Поздравляем их, желаем дальнейших успехов.