Сабантуй

Опубликовано: 06.06.2024

6 июнь көнне без үзебезнең Олы Кибәхуҗа балалар бакчасында Сабантуй бәйрәме уздырдык. Сабантуйда лоторея уйнатылды. Балалар белән кашыкка йомырка салып йөгерү ярышы, бәләкәй чокыр белән су ташу, шакмаклар ташу ярышы, таяк тартышу, капчык киеп йөгерү ярышлары үткәрелде. Һәр бала бөтен уенда бик теләп катнашты. Иң бәләкәй ике кызыбыз да бөтен уеннарда катнаштылар. Сабантуй бүләксез булмый. Һәрбер бала бөтен уенда катнашкан  өчен бүләкләр алдылар.Ә сабантуйның төп спонсорлары әти-әниләр иде. Әти-әниләргә бик зур рәхмәт эйтәбез. 6 июня мы провели Сабантуй в нашем Большекибякозинском детском саду. На Сабантуе была разыграна лотерея. С детьми были проведены соревнования по бегу с ложкой яиц, водовозу с маленьким кружком, перетягиванию палки, бегу в мешках. Каждый ребенок с удовольствием принял участие во всей игре. Обе наши младшие дочери участвовали во всех играх. Сабантуй не обходится без подарков. Каждый ребенок получил призы за участие во всей игре. А главными спонсорами Сабантуя были родители. Большое спасибо родителям.