Бакча белән хушлашу/Прощанье с детском садом

Опубликовано: 29.05.2024

Бүген безнең балалар бакчасында мәктәпкә керүче балалар белән саубуллашу кичәсе үткәрелде. Без бүген 4 шаян малаебызны мәктәпкә озатабыз.Әле кайчан гына бик бәләкәй малайлар иде, инде  менә мәктәп яшенә кадәр үсеп җиттеләр. Сөйләшә дә белмәгән, әле яңа тәпи киткән балалар инде мәктәп яшенә җиткәннәр. Әлеге бакчада шатлыкларыбыз да, борчуларыбыз да уртак булды. Бергә көлдек, бергә уйнадык, шаярдык. Бүген безгә бик моңсу. Шуклыклары белән безне сагайткан, уңышлары, шат авазлары белән сөендергән нәни дусларыбыз бездән китә. Алар безгә күпме күңелле мизгелләр бүләк иттеләр, зур ярдәмчеләребез булдылар. Ләкин барыбер күңелебез сөенә. Карагыз, алар барысы да нинди матурлар, исән-саулар, эш дигәндә мин-мин, дип, ял иткәндә җырлыйм-биим дип торалар, күзләре кызыксынудан янып тора. Балалар! Киләсе тормышыгызда да матур истәлекле вакыйгалар күп булсын. Бүгенге бәйрәм көне дә күңелегездә мәңге саклансын иде. Мәктәптә дә тырыш, тәртипле булыгыз. Ак юллар сезгә! Сегодня в нашем детском саду состоялся прощальный вечер с детьми, поступающими в школу. Сегодня мы провожаем 4 наших веселых мальчика в школу.Когда-то были совсем маленькими мальчишками, выросли уже до школьного возраста. Дети, которые еще не умели говорить, уже достигли школьного возраста. В этом саду у нас были общие радости и заботы. Мы вместе смеялись, вместе играли, вместе шутили. Сегодня нам очень грустно. Уходят от нас маленькие друзья, которые насторожили нас своими шалостями, радовали нас успехами, радостными голосами. Сколько приятных моментов они подарили нам, были нашими большими помощниками. Но мы все равно радуемся. Посмотрите, какие они красивые, живые и здоровые, говорят, что на работе я-я, а на отдыхе пою и танцую, глаза горят любопытством. Дети! Пусть и в вашей дальнейшей жизни будет много замечательных событий. Пусть и сегодняшний праздничный день навсегда останется в вашей душе. Будьте старательны и дисциплинированы и в школе. Белые дороги вам!