Онтыла барган китаплар/Забытые книги

Опубликовано: 16.01.2023

Без бүген балалар өчен "Онтыла барган китаплар" дигән темага китап күргәзмәсе үткәрдек.Күргәзмәдә үз вакытында бик тә популяр булган, ләкин вакытлар үтү белән онытыла барган китаплар урын алдыӘдәбият сайлаганда, иң беренче балалар өчен язылган әкиятләр, хикәяләр исәпкә алынды.Балалар китабы озак еллар буена киләчәк буынны тәрбияләү чарасы, тормышта дөрес юнәлеш сайлау өчен маяк булып тора. Китап укып үскән баланың күңеле чиста, уйлау сәләте югары дәрәҗәдә була.

На выставке были представлены книги, которые в свое время были очень популярны, но со временем забыты.При выборе литературы учитывались прежде всего сказки, рассказы, написанные для детей.Детская книга на протяжении многих лет является средством воспитания подрастающего поколения, маяком для выбора правильного направления в жизни. У ребенка, выросшего на чтении, чистая душа, высокий уровень мыслительных способностей.