Кул эшләре/ Ручной труд

Опубликовано: 22.12.2022

Хезмәт тәрбиясе - үсеп килүче буынны тәрбияләүнең иң мөһим якларыннан берсе. Балалар бакчасында ул аларны өлкәннәр хезмәте белән таныштырудан, булдыра алырлык эшләргә өйрәтүдән гыйбарәт.
Өлкәннәр хезмәте белән таныштырганда балаларда аларның хезмәтенә карата уңай мөнәсәбәт, хезмәт нәтиҗәләренә сакчыл караш, өлкәннәргә көчләреннән килгән кадәр ярдәм итү теләге туа. Балаларның физик көче һәм акыл эшчәнлеге активлаша. Безнең балалар бакчасында хезмәт тәрбиясе бирү буенча даими эш алып барыла. Бүген без кәгазьдән Яңа ел символы куян ясадык.Трудовое воспитание - один из важнейших аспектов воспитания подрастающего поколения. В детском саду она заключается в том, чтобы познакомить их с трудом взрослых, научить их делать то, что они могут.
При ознакомлении с трудом взрослых у детей формируется позитивное отношение к их труду, бережное отношение к результатам труда, желание по мере сил помогать взрослым. У детей активизируются физическая сила и умственная деятельность. В нашем детском саду ведется постоянная работа по трудовому воспитанию. Сегодня мы сделали из бумаги символ Нового года кролика.