Ватанны саклаучылар көненә әзерлек/Подготовка к Дню защитника.

Опубликовано: 22.02.2022

23 февраль - Ватанны саклаучылар көне, ул - көч, түземлелек, мәрхәмәтлелек һәм туган җиреңә карата мәхәббәт бәйрәме. Ир-атлар арасында армиядә уңышлы, исән-имин хезмәт итеп кайткан көчле затлар да, киләчәктә Ватан алдында бурычларын үтәячәк егетләребез дә байтак. Ничек кенә булмасын, алар – безнең сакчыларыбыз, яклаучыларыбыз. Шушы бәйрәм уңаеннан безнең балалар бүген әтиләрен котлау өчен үз куллары белән бүләк ясадылар.
Хөрмәтле ир –егетләр! Сезне 23 февраль - Ватанны саклаучылар коне белән чын кунелдән тәбрик итәбез! Ныклы сәламәтлек, кунел көрлеге, әшегездә, укуыгызда зур уңышлар, шатлык - куанычлар, озын гомер телибез!

23 февраля - День защитника Отечества, это праздник силы, терпения, милосердия и любви к родной земле. Среди мужчин есть и сильные, которые успешно, благополучно трудятся в армии, и наши ребята, которые в будущем будут выполнять свой долг перед Родиной. Так или иначе, они наши защитники. По этому случаю наши дети сегодня своими руками сделали подарок для поздравления своих отцов. Уважаемые мужчины! Поздравляем вас с днем рождения защитников Отечества - 23 февраля! Желаем крепкого здоровья, ночлега, успехов в учебе, радости, долгих лет жизни!