Адрес: 422062, Республика Татарстан, Сабинский район,с.Сабабаш,ул.Школьная, д1
Телефон: +7(843)-624-45-38
E-Mail: sababash.sad@yandex.ru,DsadKo.Sab@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ «Сабабашский детский сад «Кояшкай» Сабинского муниципального района РТ
Руководитель: Хафизова Дамира Канифовна
Год основания учреждения: 1994
У нас учатся: У нас учатся: 19 воспитанников / Бездә 19 бала тәрбияләнә
У нас учат: У нас учат : 2 педагога / Бездә 2 педагог белем һәм тәрбия бирә

Бездә спорт бәйрәме.

Опубликовано: 25.06.2024

Хәзерге чорда яшь буынның сәламәтлеген ныгыту мөһим мәсьәлә булып тора. Һәрбер кеше балачактан ук үзенең эчке халәтен яхшы сиземләргә һәм сәламәтлеге турында кайгырта белергә тиеш.

Бүген без бакчабызда  балалар белән төрле спорт уеннары уйнадык. Безнең максат: балаларның иҗади сәләтләрен үстерү; җитезлек, тапкырлык,ихтыяр көче тәрбияләү иде. Иң мөһиме -сәламәтлекне саклау һәм ныгыту. Сәламәтлек безгә табигать тарафыннан бирелгән зур байлык. Балаларыбыз сәламәт һәм бәхетле булсыннар иде!