С более подробной информацией можно ознакомиться на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Мензелинский
  • Детские сады
  • Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад общеразвивающего вида №4 «Гномик»Мензелинского муниципального района Республики Татарстан./ Татарстан Республикасы Минзәлә муниципаль районы "4нче номерлы гомүми үсеш тибындагы "Гномик" балалар бакчасы" мәктәпчә белем бирү муниципаль бюджет учреждениясе.

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад общеразвивающего вида №4 «Гномик» Мензелинского муниципального района»

Решаем вместе

Адрес: 423700, г. Мензелинск, ул. Тукая, д. 64
Телефон: 8 (85555) 3-11-95; +7(960)-059-12-67
E-Mail: 2841000003@edu.tatar.ru
Короткое название: МБДОУ №4 "Гномик"
Руководитель: Ахметова Гузель Фаритовна

Әдәби кичә "Без Тукай оныклары".

Опубликовано: 26.04.2023

26 апрель - бөек татар шагыйре Габдулла Тукайның туган көне буларак билгеләп үтелә. Габдулла Тукай иҗаты балалар бакчасында да тирәнтен өйрәнелә. Бүген балалар бакчасында "Без Тукай оныклары" дип исемләнгән бик матур, эчтәлекле әдәби кичә узды. Бәйрәмдә балалар сөекле шагыйрьнең җырларын, шигырьләрен яттан сөйләп, җырладылар. Әкият геройлары - Су анасы, Шүрәленең  бәйрәмгә килүләре кичәгә ниндидер бер ямь өстәде.