Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад №122 комбинированного вида с татарским языком воспитания и обучения» Кировского района г.Казани

Решаем вместе

Адрес: 420076, г.Казань, ул. Н. Юсупова, д. 15
Телефон: +7(843)-590-14-18;+7(843)-590-16-43
E-Mail: Ds122.kir@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "Детский сад № 122"
Руководитель: Халиуллина Нурия Билалтиновна

Новости детского сада № 122

Сабантуй

Опубликовано: 05.06.2024

5 июнь бакчабызда көтеп алынган татар халкының милли бәйрәме - Сабантуй гөрләп узды. Чакырылган махсус кунаклар балаларны милли музыка уен кораллары белән таныштырдылар, жыр-биюләрдә катнаштырдылар. Бәйрәм күңелле милли уеннар белән дәвам итте. Кашыкка йомырка салып йөгерү, ат чабышы, капчык киеп йөгерү, чүлмәк вату, балык тоту, ераклыкка ату, көянтә белән су ташу, аркан тартыш шикелле уеннарда һәр бала үз көчен сынап карый алды.