ГБУ для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей «Елабужский детский дом»

Адрес: 423600, РТ, г. Елабуга, ул. Казанская, д. 2
Телефон: Директор 8(85557) 7-96-50, бухгалтерия 8(85557) 7-95-59, факс 8(85557) 7-85-29
E-Mail: dd.Elb@tatar.ru
Короткое название: Елабужский детский дом
Руководитель: Зарипов Ривал Исмагилович

Все новости детского дома

Ума Палата

Опубликовано: 19.04.2024

В Приволжском детском доме города Казани прошел отборочный этап Республиканской интеллектуально- развивающей игры "Ума Палата" Казан шәһәренең Идел буе балалар йортында "Ума Палата" республика интеллектуаль - үсеш уенының сайлап алу этабы узды, анда безнең тәрбияләнүчеләр 3 урын өчен грамота алдылар. Безнең белгечләр үзләренең интеллектуаль сәләтләрен күрсәттеләр. Ума палата уенның төп максаты Интернат учреждениеләре тәрбияләнүчеләренең мәдәни һәм мәгариф үсеше, шулай ук шәхси үсеш өчен стимуллар булдыру, мәдәният, фән, мәгариф белән кызыксыну. Уен балаларга очрашырга, дуслашырга, көчләрен һәм мөмкинлекләрен бәяләргә, шулай ук үз сәләтләрен күрсәтергә мөмкинлек бирә.Әлеге чараны оештырган өчен һәм бүләкләр өчен зур рәхмәт әйтәбез.