Сәламәтлектән дә кадерлерәк берни юк!

Опубликовано: 07.12.2015

Инвалидлар декадасы кысаларында 3нче декабрь  көнне 6нчы сыйныф укучылары һәм сыйныф җитәкчеләре Гыйниятуллина Роза Габдрәшит кызы инде ун еллап урын өстендә ятучы инвалид  Ишмөхәммәтова Тәзкирә әбиләрдә булдылар. Әбинең тормышы, яшәеше белән алар инде беренче тапкыр гына танышмыйлар. Тәзкирә апа инде бик әйбәт күрми дә, колаклары да ишетеп бетерми. Аның күңелен күреп, укучылар бер зур пакет күчтәнәчләр белән килделәр, аңа багышлап, шигырьләр сөйләделәр, күмәк җырлар башкардылар. Энесе Габдрәхим бабай белән Тәзкирә әби әнә шулай концерт тыңлап кинәнделәр, фотога төштеләр. Балаларга, укытучыларына, әти-әниләренә  чын күңелдән рәхмәтләрен җиткерделәр, исән-имин тормыш теләп калдылар.
Барыбызга да исән-сау булып яшәргә, тормышның һәр көненең рәхәтен татырга язсын. Сәламәтлектән дә кадерлерәк берни дә юк.