Татар теленнән халыкара олимпиада "ТатарТеле.Инфо" нәтиҗәләре.

Опубликовано: 21.03.2015

Россия һәм чит ил укучылары өчен татар теленннән читтән торып халыкара олимпиадада катнаштык. Әлеге олимпиада 16 нчы февральдән 1 нче мартка кадәр дәвам итте. Шул көннәрдә олимпиаданың нәтиҗәләре мәгълүм булды. Сыйныф зурлыгы буенча караганда, 5 нче сыйныфта 1 нче урынны яулаучылар, ягъни җиңүчеләр - түбәндәге укучылар:

Гатина Эльза, Гыйматдинова Энҗе, Кәримов Венер, Мисбахова Лилия, Нуруллин Руслан. Ә Сәүбанова Азалия катнашучы сертификатына ия булды.

7 нче сыйныфта 1 нче урынны яулаучылар, ягъни җиңүчеләр - түбәндәге укучылар:

Әхмәтҗанов Айнур, Рәҗәпов Булат, Сәгыйров Илүс, Шиһапов Инсаф. Ә Мортазин Ришат катнашучы сертификатына ия булды. Җиңүчеләргә "ТатарТеле.Инфо" дан килгән, бик зәвык белән эшләнгән дипломнар тапшырылды. Укучыларыбызны котлыйбыз һәм киләчәктә иҗади уңышлар теләп калабыз.

Оештыручылар адресына шуны әйтәсе килә: дөнья масштабында татар теленнән Халыкара олимпиада үткәреп, телебезгә мәртәбәле игътибар, хөрмәт күрсәтү - шатлыклы күренеш. Телебезнең киләчәге гомерле һәм дөнья мәйданында үз урыны булсын. Яңгыравыклы татар теле дөньяның бар почмагында да яңгырасын һәм яңгыравыннан беркайчан да туктамасын.