Бөек Җиңүнең 70 еллыгын каршылап... Үлгәннәргә башыбызны иик, исәннәрнең кадерен белик!

Опубликовано: 09.03.2015

Сугыш... Күпме кайгы, күпме хәсрәт, күпме күз яшьләре.

Сугыштан соң бик күп сулар акты

70 нче тапкыр килә яз.

70 нче тапкыр инде май кояшы

Сибә җиргә җылы, бирә наз!

Авылымның данлы батырларын

Горурланып искә алыйк без.

Үлгәннәргә башыбызны иик,

Исәннәрнең кадерен белик без!

Изге эшебезне дәвам итеп, без, 6 нчы сыйныф укучлары Латфуллиннар гаиләсендә кунакта булдык. Бу гаиләдә тыл ветераннары да икәү. Латфуллина Гизнавар һәм Наилә апалар. Наилә апа сугыш чоры баласы. Үз башыннан узган коточкыч авыр көннәрне ул елый-елый искә ала. Сугыш чорындагы хатын-кыз һәм балаларның тормышы зур батырлык, ди ул.

Без - бәхетле буын. Ныклы белем һәм тәрбия алырга бөтен мөмкинлекләребез бар. Шуңа күрә безнең бурычыбыз - дәһшәтле елларны хәтердә саклау, Бөек Ватан сугышы елларын башыннан кичерүчеләрен - фронтта яки тылда көрәшкәнме ул - һәрберсен хөрмәт белән искә алу.