Бөек Җиңүнең 70 еллыгын каршылап... Бер очрашу үзе бер гомер.

Опубликовано: 07.03.2015

5 нче март көнне 8 нче сыйныф җитәкчесе Шиһапова Рәмилә   укучылары белән , тыл батыры Сәхапова Хәят апа белән очраштылар. Хәят  апа  сугыш елларында  авырлыкларны бик күп күргән: ачлык, ялангачлык, ятимлек.   Үткән гомерне искә алу  Хәят апага бик авыр булды. Сөйләгәндә елый-елый сөйләде. Бүгенгесе көндә Хәят апа  якыннары ярдәменә мохтаҗ.  Хәят апа  үзлегеннән бик укымышлы кеше. Авылыбыз  китапханәсендә аның  укымаган  китабы калмагандыр, дөнья яңалыклары  белән дә ул хәбәрдар. Балаларга  да  китап укырга  киңәш бирде, дөньяларның тыныч-имин булуын теләде.  Укучылар  Хәят  апага исәнлек-саулык , озын гомер теләп, очрашудан бик  канәгать  калдылар.
Җирдә таңнар мәңге аяз булсын!
Ул- һәркемнең уе, теләге.
Яшәү чыганагы-икмәк,
Ә тынычлык-
Бу тормышның ныклы терәге!