Бөек Җиңүнең 70 еллыгын каршылап... Хәрби-спорт уены "Аҗаган".

Опубликовано: 03.03.2015

Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 70 еллыгы уңаеннан, Туймәт төп мәктәбендә 2 нче март көнне Аҗаган уены уздырылды. Уенда 4 – 9 нчы сыйныф укучылары, сыйныф җитәкчеләре һәм фән укытучылары катнашты. Уен бик кызыклы, оешкан төстә үтте. Уенның максаты түбәндәгеләр: укучыларның азимут буенча хәрәкәт итүләрен, кыр шартларында аш пешерергә өйрәнүләрен, йөгереп, шуышып барып граната атуларын, атом-төш коралыннан саклану чараларын кулланырга өйрәнүләрен, беренче медицина ярдәме күрсәтергә өйрәнү, башка төр спорт уеннарында катнашу һәм дәрестә алган белемнәрне, файдалы күнекмәләрне тормышта кулланырга өйрәнү булды.