Котлыйбыз!

Илленче яз синең бусагада

Илленчесе, түгел  йөзенче

Узсын әйдә, картайсыннар еллар

Тик картайтма бары күңелеңне.

Һәрчак шулай яшьлек дәрте синдә

Янып торсын җәйге учактай

Саулык, байлык, күп шатлыклар

Чиксез булсын язгы офыктай.

Без көйләгән хөрмәт бишегендә

Тибрәлгәндә сайрар асылкош

Син бәхетле, Син бәхетле

Син бәхетле диеп, хатын кыз.

Бервакытта да кешеләрне ярдәмсез, үтенечләрне җавапсыз калдырмаганга күрә сине кояш белән тиңлисебез килә. Чынлап та, сиңа күтәрелеп караган һәр кеше синең йөзеңнән нур, күңелеңнән җылылык, киңәшләреңнән файда ала. Күрәсең, синең укытучы булуың син туганчы холкыңа салынгандыр. Һәм син шуны тормышыңда сизеп-тоеп бик уңышлы кулланып бүгенге көндәге хөрмәтле кадерле кешегә әверелгәнсең. Ул гына да түгел, синнән бөркелгән позитив нурлар янәшәңдәгеләрне һәрчак үз янына җыя. Синең кадерле ирең, кабатланмас балаларың, дусларың – һәммәсе урнәк.

Кадерле хезмәттәшебез Наилә Әнәс кызы!, Синең шаянлыгың һәм чаялыгыңа һәрчак сокланабыз һәм шул яктылыгың, җылылыгың, саулыгың һичкайчан сүрелмәсен, күңелеңдәге изгелегең беркайчан түгелмәсен дип телибез.

Юбилеең белән сине.

50 яшьлек туган көнең белән!!!