Чыңлый кыңгырау.

Опубликовано: 25.05.2014

Гөрләп узды мәктәп елларыбыз,

Бик тиз җитте аның азагы.

Бүген безнең бәгырьләрне өзә

Кыңгырауның соңгы авазы.

24 нче май көнне Туймәт төп белем мәктәбендә 12 бөртек егет һәм кыз өчен дә кыңгырау соңгы тапкыр чыңлады.

Дөрес, аларның күп өлеше укуларын урта мәктәпләрдә дәвам итәргә уйлый. Тик ул хәреф танырга өйрәткән, канат ярган Туймәт мәктәбе түгел шул инде.

Бик эчтәлекле итеп әзерләнгән чыгышлары белән 9 лар көлдерттеләр дә, елаттылар да, җырлаттылар да. Тантаналы кичә бик матур үтте, барысының күңелендә дә әйбәт тәэсирләр калдырды. Әти-әниләр, укытучылар коллективы, укучылар һәм килгән кунаклар 9 ларның алда дәүләт имтиханнарын әйбәт билгеләргә генә бирүләрен, аттестат алып чыгуларын, исән-сау булып, тәрбияле, шәфкатьле, мәрхәмәтле булып, тормышта үз урыннарын табуларын теләп калалар.

Укытучым якты кояш кебек

Күңелемне назлап җылыта.

Авыр чакта ярдәм кулы суза

Сабыр сүзе белән юата.

Онытмабыз, укытучым,

"Бәхетле булыгыз!" - диеп әйткәнең.

Яшь аралаш кабатлыймын:

"Хуш, мәктәбем, хуш, мәктәбем!"