"Летописец" IV Бөтенроссия дистанцион олимпиадасында катнаштык.

Опубликовано: 26.05.2014

Март аенда 6 - 9 нчы сыйныф укучылары тарих, биология һәм география фәннәреннән  "Летописец" IV Бөтенроссия дистанцион олимпиадасында катнашканнар иде. Шушы көннәрдә әлеге бәйгенең безнең өчен куанычлы нәтиҗәләре билгеле булды. Тарих фәненнән 5 нче сыйныф укучылары Сафина Гөлия һәм Сафин Инсаф II дәрәҗә Дипломга, 7 нче сыйныфтан Рәҗәпов Ренат, 8 нче сыйныфтан Гайнанова Алсу, 9 нчы сыйныф укучылары Кәримов Азат һәм Гыйниятуллина Илүзәләр III дәрәҗә Дипломга лаек булдылар. Җитәкчеләре Сәүбанова Зилә Мингата кызы.

Биология фәненнән Шиһапов Инсаф (6 нчы сыйныф) III дәрәҗә Дипломга лаек булды, ә 7 нче сыйныфтан Сәхапов Хәлил Сертификат алды. Җитәкчеләре Шиһапова Рәмилә Вәлиәхмәт кызы.

Географиядән 6 нчы сыйныф укучысы Сәгыйров Илүс шулай ук III дәрәҗә Диплом белән бүләкләнде, ә Мисбахова Сөмбел (8 нче сыйныф) Сертификат иясе булды. Җитәкчеләре Сәгыйрова Ландыш Мөҗип кызы.

Олимпиадада катнашкан барлык укучыларыбызны котлыйбыз, киләчәктә яңадан-яңа җиңүләр яулауларын теләп калабыз.