Бәйрәмнәр кирәк безгә дә, бәйрәмнәр кирәк сезгә дә.

Опубликовано: 19.02.2014

Соңгы елларда халыкның туган җиренә, туган теленә, үткәненә, мәдәниятенә игътибары көчәя бара. Дөрестән дә, 2014 нче - Мәдәният елы дип игълан ителү уңаеннан мәктәбебездә төрле чаралар уздырырып тора. Укучыларыбыз "Созвездие - Йолдызлык" конкурсының район турына бик тырышып әзерләнделәр. Кичәбезнең темасын  "Дөньяда хезмәт икән - кешене кеше иткән" дип атадык. Хезмәт кешесен олылап җырлар җырланды, шигырьләр сөйләнде, "Уракчы кыз биюе" дә башкарылды. Фестивальдә катнашкан укучыларыбыз: Сафина Гөлия, Әхмәтҗанов Айнур, Ильясова Илүзә, Гыйниятуллина Илүзә, Мортазина Гүзәлләргә мәктәп администрациясе үзенең рәхмәтен белдерә һәм уңышлар тели.