Һәйкәл булып калка җиңүчеләр.

Опубликовано: 15.02.2014

Укучыларда гражданлык хисе һәм патриотик тәрбия бирү бүгенге көн тәрбия системасында зур урын алып тора.  Бөек Җиңүнең 69 еллыгына багышлап үткәрелгән ветераннар белән очрашулар, Совет гаскәрләрен Әфганстан җиреннән чыгаруга 25 ел тулу уңаеннан уздырылган чаралар,  тимур отрядларының тыл һәм хезмәт ветераннарына шефлык итүе, билгесез солдат һәйкәлен әледән-әле чистартып карап торулары - барысы да патриотик тәрбия бирү чыганаклары булып торалар. Шушы традицияне дәвам итеп 15 нче февраль - Муса Җәлил туган көнне Бөек Ватан сугышында үлеп калган 34 язучыны искә алу кичәсе уздырылды. Безнең тыныч, матур көннәребез хакына яу кырында ятып калган: М. Җәлил, А. Алиш, Ф. Кәрим, Г. Кутуй, Н. Баян, Х. Мөҗәй, Х. Рахман, Д. Фәтхи һәм башка әдипләребез белән без хаклы рәвештә горурланабыз.

Окопларда туган кайнар җырлар,

Алар яши бар да халыкта.

Сезнең гомер җырга әверегән

Җырларыгыз - каһарманлыкка!

Кичәдә катнашкан укучыларга педагог-оештыручы Сафина Кадрия Ильяс кызы рәхмәтен җиткерә.