Район үзәгендә Габдулла Тукайның Туган көне зурлап   билгеләп үтелде. В районном центре  отметили День рождения  Габдуллы Тукая.

Опубликовано: 26.04.2023

Бүген, яраткан шагыйребез Габдулла Тукайның  тууына 137 ел тулу уңаеннан, район үзәгендә бәйрәм чарасы булып узды. Район мәдәният йортына район мәктәпләре укучылары, укытучылар, мәдәният хезмәткәрләре һәм, гомумән, туган телебезгә  битараф булмаган райондашларыбыз җыелды. Район мәдәният йорты хезмәткәрләре шагыйрьнең әкиятен сәхнәләштерсәләр, район мәктәпләре укучылары әдипнең әсәрләрен яттан сөйләделәр, җырладылар, биеделәр. Безнең мәктәп укучылары да әлеге бәйрәм чарасында катнашып, Галимова Алия (8 класс) Г.Тукайның “Милли моңнар” шигырен, Шәрифуллина Сөмбел (8 класс) “Бишек җыруы” җырларын тамашачыларга тәкъдим итеп, бик матур чыгыш ясап кайттылар.
Без-татарлар, туган телебез - Татар теле. Яшәсен туган телебез, Яшәсен Тукай теле!

Сегодня,к 137-летию со дня рождения любимого поэта Габдуллы Тукая, в районном центре прошло праздничное мероприятие. В районном Доме культуры собрались учащиеся школ района, учителя, работники культуры и в целом неравнодушные к родному языку жители района. Сотрудники районного Дома культуры инсценировали сказку поэта, учащиеся районных школ прочитали наизусть его произведения, спели и станцевали. Наши учащиеся также приняли участие в этом праздничном мероприятии: Галимова Алия, ученица 8 класса рассказала стихотворение Г.Тукая «Милли моңнар», Шарифуллина Сюмбель, ученица 8 класса спела песню «Бишек җыруы». Очень хорошо выступили. Молодцы!