Халыкара Өлкәннәр көне.

Опубликовано: 01.10.2013

Кызганмыйча бөтен көчегезне,

Хезмәт иттегез сез халыкка.

Эшләрегез һәрчак үрнәк булды,

Өйрәттегез безне хаклыкка.

Хөрмәтле ветеран-укытучыларыбыз һәм хезмәт ветераннары! Сезне өлкәннәр көне белән котлыйбыз.

Шагыйрләрь олыгайган кеше турында "Ул гомерне көзен кичерә" - диләр. Көз белән олы кешеләр арасында охшашлык, бәйләнеш бар шул. Көз ул - җәй буе тырышып үстергән мул уңышны җыя, озын кышка әзерләнә торган алтын вакыт.

Рәхмәтебез сезгә чиксез бүген,

Җитмәс инде ниләр әйтсәк тә.

Бу тормышта изге фатыйхагыз

Канат куеп, безне яшәтә.

Барсы өчен мең-мең рәхмәт сезгә! Телисе килә сезгә тән саулыгы, җан тынычлыгы, олыгайган көннәрегездә борчу-мәшәкатьсез, кайгы-хәсрәтсез яшәргә язсын сезгә!