Россия Федерациясе Конституциясенә 20 ел.

Опубликовано: 04.09.2013

2 нче сентябрьдә Туймәт төп белем мәктәбендә Россия Федерациясе Конституциясенә 20 ел тулу уңаеннан гомуми ачык дәрес үтте.  Тарих һәм җәмгыять белеме укытучысы Сәүбанова Зилә Мингата кызы илебез Конституциясенең кабул ителү тарихы, аның төзелеше, төп эчтәлеге турында күптөрле мәгълүмат бирде. Шулай ук балаларга РФ Конституциясендә теркәлгән кеше хокуклары һәм бурычлары турында да сөйләде. Укучылар дәрескә зур кызыксыну күрсәттеләр, сораулар бирделәр. Дәрес ахырында әлеге темага Татарстанның Дәүләт Советы заказы белән эшләнгән махсус видеоязма күрсәтелде.