Прошел торжественный митинг. Тантаналы митинг үтте

Опубликовано: 08.05.2022

В этот день с утра в школе чувствовалась особая торжественность. Все ребята в парадной форме, на девочках - огромные белые банты, на груди у педагогов и учеников - георгиевские ленточки. 7 мая в Туйметкинском  СДК прошло чествование ветеранов ВОВ, тыла, афганцев и ветеранов чеченской войны. Сначала с докладом выступил имам-хатыйб села Ильяс хазрат. Он отметил, что 9 мая — День Победы — святой для каждого из нас праздник и мы, сегодняшние граждане страны, обязаны передать память о Победе,  о традициях празднования Дня Победы будущим поколениям. С поздравительной речью выступили председатель сельского поселения А.Б.Каримов, представитель из района, начальник Черемшанской РЭС  Р.А.Каримов, председатель совета ветеранов села Р.Б.Хайруллина, директор МБОУ “Туйметкинская ООШ” Шарифуллина Р.В. , директор СДК Р.Ш.Бадретдинова. Затем поздравили с праздником Победы художественно-музыкальной композицией учащиеся МБОУ “Туйметкинской ООШ”. После возложения венков у памятника Неизвестному Солдату ветераны ВОВ, тыла, афганцы и ветераны чеченской войны вновь собрались в зале Дома культуры. Для них там было организовано праздничное чаепитие.

Спасибо всем организаторам и участникам такого грандиозного праздника для односельчан.
Пусть всегда над нашими головами будет мирное светлое небо!

Бу көнне иртәдән мәктәптә аерым тантана сизелә иде. Барлык балалар да парад формасында, кызларда - зур ак бантлар, педагоглар һәм укучыларның күкрәкләрендә георгий тасмалары. 7 май көнне Туймәт авыл мәдәният йортында Чечня сугышы, тыл ветераннары, әфганчылар һәм ветераннарны котладылар. Иң элек авыл имам-хатыйбы Ильяс хәзрәт чыгыш ясады. Ул билгеләп үткәнчә, 9 Май — Җиңү көне — һәркайсыбыз өчен изге бәйрәм һәм без, илнең бүгенге гражданнары, Җиңү көнен бәйрәм итү традицияләре турында истәлекләрне киләчәк буыннарга тапшырырга тиеш. Котлау сүзләре белән авыл җирлеге башлыгы А.Б. Кәримов, район вәкиле, Чирмешән РЭСы начальнигы Р. А. Кәримов, авыл ветераннар советы рәисе Р. Б. Хәйруллина, Туймәт мәктәбе директоры Р. В. Шарифуллина , мәдәният йорты директоры Р. Ш. Бәдретдинова чыгыш ясадылар. Аннан соң Туймәт төп гомуми белем бирү мәктәбе укучылары әдәби-музыкаль композициясе белән чыгыш ясадылар. Билгесез солдат һәйкәле янында веноклар салганнан соң, Бөек Ватан сугышы, тыл ветераннары, әфганчылар һәм чечен сугышы ветераннары янә мәдәният йорты залына җыелдылар. Алар өчен анда бәйрәм табыны әзерләнгән иде.

Авылдашлары өчен шундый зур бәйрәм оештыручыларга һәм анда катнашучыларга рәхмәт.
Һәрвакыт безнең баш өстендә тыныч, якты күк булсын!