Концерт государственного ансамбля фольклорной музыки Республики Татарстан под управлением Айдара Файзрахманова. Айдар Фәйзрахманов җитәкчелегендәге Татарстан Республикасы дәүләт фольклор музыкасы ансамбле концерты

Опубликовано: 21.04.2022

19 апреля учащиеся 5-6 классов посетили Черемшанский Дом культуры. Государственный ансамбль фольклорной музыки Республики Татарстан под управлением заслуженного артиста России, народного артиста Татарстана, лауреата премии имени Г. Тукая Айдара Файзрахманова выступил с концертной программой «Милли мирас» для школьников. Ансамбль часто выступает перед молодежью, детьми, прививает подрастающему поколению любовь к искусству, старинным песням, национальным инструментам. Собравшиеся на праздничный концерт в районном Дворце культуры учащиеся и сами попробовали себя в игре на музыкальных инструментах. Ребятам очень понравилось выступление артистов.

19 нчы апрель көнне 5-6 сыйныф укучылары Чирмешәннең мәдәният йөртына бардылар. Россиянең атказанган, Татарстанның халык артисты, Г.Тукай премиясе лауреаты Айдар Фәйзрахманов җитәкчелегендәге Татарстан Республикасы фольклор музыкасы дәүләт ансамбле «Милли мирас» исемле концерт программасы белән мәктәп укучылары өчен чыгыш ясады. Ансамбль яшьләр, балалар алдында еш чыгыш ясый, яшь буында сәнгатькә, борынгы моңлы җырларыбызга, милли уен коралларына мәхәббәт уята, аларны матурлык үрнәгендә тәрбияләүдә үз өлешен кертә. Район Мәдәният сараена бәйрәм концертына җыелган укучылар үзләре дә уен коралларында уйнап карадылар. Укучыларга артистларның чыгышлары бик тә ошады.