Группа "Караш" у нас в гостях. «Караш» төркеме  бездә кунакта.

Опубликовано: 16.03.2022

О группе “Караш”, состоящей исключительно из парней, нам довелось узнать поближе. Недавно группа побывала в гостях в Черемшане. Вместе с учащимися 6, 8, 9 классов Туйметкинской школы мы побывали на концерте и познакомились с ребятами. Что можно сказать об этих парнях? Напишу самое главное. Мы гордились тем , что настоящие татарские ребята общаются со зрителями на чистом татарском языке. При таких парнях не пропадет ни язык, ни религия, ни национальность.
Динар: танцевал в ансамбле артистом балета. Работал в детском саду. Выступал в ансамбле танца "Казан".
Айназ: около 4 лет работал в ансамбле песни и пляски Айдара Файзрахманова. Там спина всегда должна быть прямой. Когда я перешел работать сюда, я еще танцевал хип-хоп с прямой спиной .
Дамир: пел, работал телеведущим. Окончил аспирантуру. Стал кандидатом наук.  Я член Молодежного парламента при Госсовете.
Руслан: был и консультантом, и кассиром. Не забывал и о творчестве. Принимал активное участие в университетских мероприятиях.
Учащиеся сфотографировались на память, получили автографы. С этой группой мы попрощались, пожелав и впредь красивых встреч.

Бары тик егетләрдән генә торган  “Караш” төркеме турында  ишетеп белсәк тә якыннанрак танышу  насыйп булмаган иде.Күптән түгел әлеге төркем Чирмешәндә кунакта булып киттеләр. Туймәт мәктәбенең 6,8,9нчы класс укучылары белән бергә  концертта булып, егетләр белән танышып та кайттык. Бу егетләр турында нәрсә әйтеп була?  Иң мөһимен язып үтим әле. Чын татар егетләренең , ватмый –сындырмый саф татар телендә тамашачылар белән аралашуларына сөенеп , горуланып утырдык. Мондый егетләребез булганда  телебез дә динебез дә милләтебез дә югалмас.
Динар: Ансамбльдә балет артисты булып биедем. Балалар бакчасында да эшләдем. «Казан» бию ансамблендә дә чыгыш ясадым.
Айназ: 4 елга якын Айдар Фәйзрахмановның Җыр һәм бию ансамблендә эшләдем. Анда арка һәрчак төз булырга тиеш. Монда килгәч, төз арка белән хип-хоп биеп йөрдем әле .
Дамир: Җырлый идем, телевидениедә алып баручы булып эшләдем. Аспирантураны тәмамладым. Фәннәр кандидаты булдым.  Дәүләт Советы каршындагы Яшьләр парламенты әгъзасы мин. Дәүсоветта депутатлар утыра торган җирдә бер урынны алып торам
Руслан: Консультант та, кассир да булдым. Иҗатны да онытмадым. Университетта узган чараларда актив катнаша идем
Әлегә менә шулар. Укучыларыбыз истәлеккә фотога төштеләр, автографлар алдылар.  Киләчәктә дә  матур очрашулар насыйп булсын дигән теләк белән  әлеге төркем белән  саубуллаштык.