Психология - это интересно! Психология-ул кызык!

Опубликовано: 14.02.2022

С 14 февраля в МБОУ «Туйметкинская ООШ» прошла Неделя психологии

В  первый день 14 февраля  - открытие недели. В этот день прошла акция «Цвет настроения», где каждому участнику  образовательного процесса предлагались разные смайлики настроения. Из них на конец учебного дня были составлены солнце, облака, бабочки и радуга с нашими смайликами настроения. Получилось очень забавно, интересно.

Этот день  и день влюблённых одновременно. Поэтому была организована «Шкатулка признаний))) в День влюблённых»  А что вообще ждут от любимых в этот день? Конечно же, любовных признаний. Коробочка «100 причин того, почему я люблю мою школу» Вот эти признания:

«Нашей школе нет равных.»

«Я люблю нашу школу, светлый, просторный дом.»

«Я люблю нашу школу потому что тут чисто, уютно. А ещё тут вкусно кормят»

«Миңа мәктәптә бик ошый.Мин анда дусларым белән очрашам, төрле уеннар уйныйбыз. Укытучыларны да бик яратам. Алар безгә белем бирә”

“Я люблю школу за встречу с друзьями, за вкусную еду в столовке... За красивый однотонный фон, где можно сделать красивые фотографии.

Р.S. У нас весёлые учителя»

«Мин мәктәпне яратам, чөнки ул матур”

“Яхшы дуслар, кызык уеннар, күңелле дәресләр. Тәмле ашарга пешерәләр...”

“Там весело. Всегда происходит что – то”

“Есть урок физкультуры. Мы выходим на улицу”

«Я люблю нашу школу потому что там очень красиво и тепло. А ещё кормят хорошо»

«Я люблю школу из-за увлекательных праздников, за учителей, которые не дают домашние задания, за весёлые перемены, за интересные уроки, за возможность поесть тортики на др одноклассников, за юмор учителей…»

«Мин мәктәпне яратам, чөнки ул матур”

“Я люблю школу, потому что там интересно, много друзей”

“Я люблю нашу школу, потому что здесь дорогие и любимые  друзья и одноклассники. Люблю за её вкусную еду, которую здесь готовят”

“Аллага шөкер, мәктәбебез чиста, җылы, якты. Сау-сәламәт, тыныч шартларда эшләргә, укырга насыйп булсын”

14 - 19 февраль көннәрендә Туймәт төп гомуми белем бирү мәктәбендә психология атналыгы узды

Беренче көнне - атнаның ачылышы. Бу көнне "Кәеф төсе" акциясе узды, анда белем бирү процессында катнашучыларга төрле смайликлар тәкъдим ителде. Уку көне ахырына кояш, болыт, күбәләк һәм салават күпереннән торган матур бер күренеш төзелде. Бик кызыклы көн булды бу.

Бу көн эле Гашыйклар көне дә. Шуңа күрә Гашыйклар көнендә «Шкатулка признаний» оештырылды, ә бу көнне, гомумән, яратканнарыннан нәрсә көтәләр? Әлбәттә, мәхәббәттә аңлатулар. Тартманы «Минем мәктәбемне яратуыма 100 сәбәп " дип исемләдек:

"Безнең мәктәпкә тиңнәр юк.»

«Мин мәктәбебезне, якты, иркен йортыбызны яратам.»

«Мин мәктәбебезне яратам, чөнки монда чиста, уңайлы. Ә тагын биредә тәмле итеп ашаталар»

«Миңа мәктәптә бик ошый. Мин анда дусларым белән очрашам, төрле уеннар уйныйбыз. Укытучыларны да бик яратам. Алар безгә белем бирә"

“Мин мәктәпне дусларым белән очрашу, ашханәдә тәмле ризык өчен яратам... Матур однотонный фон, анда матур фотографияләр ясарга була.

Р. s. бездә күңелле укытучылар»

"Мин мәктәпне яратам, чөнки ул матур"

"Яхшы дуслар, Кызыклы уеннар, күңелле дәресләр. Тәмле ашарга пешерәләр...”

"Анда күңелле. Һәрвакыт нәрсә дә булса була”.

"Физкультура дәресе бар. Без урамга чыгабыз"

«Мин мәктәбебезне яратам, чөнки анда бик матур һәм җылы. Ә тагын яхшы ашаталар»

«Мин мәктәпне мавыктыргыч бәйрәмнәр, өй биремнәре бирмәгән укытучылар, күңелле үзгәрешләр, кызыклы дәресләр, сыйныфташлар туган көнендә тортиклар ашау мөмкинлеге, укытучыларның юморы өчен яратам"»

"Мин мәктәпне яратам, чөнки ул матур"

"Мин мәктәпне яратам, чөнки анда кызык, дуслар күп"

“Мин мәктәбебезне яратам,чөнки монда кадерле һәм яраткан дусларыбыз һәм сыйныфташларыбыз. Биредә пешерелгән тәмле ризык өчен яратам.

“Алла шөкер, мәктәбебез җылы, якты. Сау-сәламәт, тыныч шартларда эшләргә, укырга насыйп булсын"