Халыкара бәйгеләрдән читтә калмадык.

Опубликовано: 14.01.2022

Татар телен, әдәбитын, мәдәнитен үстерү максатларында төрле бәйгеләр үткәрелә. Әдәби әсәрләрне сәнгатьле укучыларның «Җәлил укулары», «ТАТАR СҮЗЕ» бәйгеләреннән агымдагы елда да укучыларыбыз читтә калмады. Муниципаль этапка узган чыгышларның видеоязмалары жюри хөкеменә тәкъдим ителде. Район комиссиясе ел азагында нәтиҗәләрне игълан итте. Әлеге халыкара бәйгеләрнең район турында Шәрифуллина Сөмбел («Җәлил укулары»), Галимова Алия («ТАТАR СҮЗЕ») призлы урыннарга лаек булдылар, Диплом һәм Грамота белән бүләкләнделәр. Барлык укучылар да катнашучы сертификатына ия булды. Молодцы! Киләчәктә дә унышлар теләп калабыз!