Прошли административные контрольные работы. Административ контроль эшләр үтте

Опубликовано: 02.11.2021

В соответствии с планом работы школы  в конце первой четверти была проведена проверка уровня предметных достижений учащихся  2 – 4 классов по математике, русскому и татарскому языку.

Административные контрольные по математике 2 – 4 классов проводился в форме письменной  контрольной работы. По русскому и татарскому языку был предложен диктант. На выполнение контрольных работ отводился один урок.

Контроль осуществляется с целью определения уровня обязательной подготовки каждого учащегося 2 – 4 классов на конец 1 четверти. Поставленная цель определила характер проверочных заданий, форму контроля и оценку выполнения работы.

Мәктәпнең эш планы нигезендә, беренче чирек ахырында  2 – 4 сыйныф укучыларының математика, рус һәм татар телләре буенча фән казанышларын тикшерү үткәрелде. 2-4 сыйныф укучылары математика буенча административ тикшерү эшләре  язмача  контроль эш формасында үткәрелде. Рус һәм татар теле буенча диктант тәкъдим ителде. Контроль эшләр башкаруга бер дәрес бирелде. Контроль 2 – 4 сыйныф укучыларының 1 чирек ахырына мәҗбүри әзерлек дәрәҗәсен билгеләү максаты белән башкарыла. Куелган максат тикшерү биремнәренең  характерын, контроль формасын һәм эшнең үтәлешен бәяләүне  билгеләде.