Укучыбыз фәнни-тикшеренү укуларында катнашты.

Опубликовано: 27.03.2013

26 нчы март көнне Казан шәһәренең 81 нче мәктәбендә Каюм Насыйри исемендәге XI төбәкара яшүсмерләрнең фәнни-тикшеренү укуларының йомгаклау туры узды. Татар әдәбияты, татар теле, рус филологиясе, тарих, биология, химия, география, психология, математика, физика, астрономия, экология һәм башка фәннәр буенча оештырылган әлеге йомгаклау турында Мордовия Республикасы, Төмән, Ульян өлкәләре, Перьм һ.б. төбәкләрдән килгән укучылар белемнәрен сынады. Туймәт төп белем мәктәбеннән 9 нчы сыйныф укучысы Сафина Гөлүзә Наил кызы (җитәкчесе Сафина Кадрия Ильяс кызы) "Татарстан Республикасы Чирмешән районы Туймәт авылының антропонимикасы" темасына фәнни-тикшеренү эшен яклады.

Иҗади эшендә Гөлүзә туган авылының антропонимиясе: кешеләрне атау өчен хезмәт итә торган исем, атасының исем, фамилия, кушамат, атамалар һәм аларга хас үзенчәлекләргә тукталып үтте. Хөкемдарларны кызыксындырган бик күп сорауларга Гөлүзә тулы һәм кызыклы итеп җавап бирде. Йомгаклау турының тантаналы өлеше Габдулла Кариев исемендәге яшьләр театры бинасында узды. Укучыбыз Сафина Гөлүзә Наил кызы III дәрәҗә диплом белән бүләкләнде.