Гомуми ата-аналар җыелышы үтте.

Опубликовано: 21.12.2019

1. “Бала сәламәт яшәсен” темасына ТТББМ укыту – тәрбия эшләре буенча директор урынбасары Гиниятуллина Роза Габдрәшит кызы чыгышы. Видеофильм карау
2. “Яшүсмерләр арасында хокук бозуларны кисәтү” темасы астында профилактик әңгәмә. ТР Чирмешән районы буенча балигъ булмаган балалар белән эшләү инспекторы Мөбәракшина Чулпан Җәүдәт кызы чыгышы.
3. “Нәрсә ул СНЮС һәм ул ни белән куркыныч” ФАП фельдшеры Сәхапова Халидә Хәбир кызы чыгышы
4. “Юллар хәвеф – хәтәрсез булсын” Яктылык кайтаручы билгеләр турында. Мәктәп директоры Шәрифуллина Р.В. кызы чыгышы
5. Яңа елны үткәрү, каникул планн үтәү вакытында куркынычсызлык кагыйдәләре
Гомуми ата-аналар җыелышында 5 – 9 класс укучылары да катнашты.
Тәкъдим ителгән видеофильмнардан соң ПДН инспекторы Ч.Җ.Мөбәрәкшина, Туймәт ФАПы фельдшеры Х.Х.Сәхапова СНЮС хакында үтемле генә итеп тагын аңлатып үттеләр. Җыелышта катнашулары өчен Чулпан Җәүдәт кызы, Халидә Хәбир кызы, әти – әниләргә рәхмәтебезне белдерәбез. Мондый яман нәрсәләр хакында җыелышлар бары тик профилактик максатларда гына булып калуын теләп таралышты әти – әниләр.