Математика һәм физика атналыгы башланды.

Опубликовано: 25.02.2013

Бүген туймәт төп белем мәктәбендә чираттагы фән атналыгы - математика һәм физика атналыгы башланды. Ул 25 нче февральдән 2 нче мартка кадәр дәвам итәчәк. Атналыкны оештыручы математика укытучысы Вәлиева Ралия Сабирҗан кызы һәм физика укытучысы Минһаҗева Гөлзидә Рәшит кызлары максат итеп әлеге фәннәргә карата кызыксыну уяту, балаларга бу фәннәрнең тормышта гел кирәк икәнлеген аңлатуны алалар. Шулай ук математика - физика фәннәреннән өстәмә белемнәр туплау, шушы өлкәдә хезмәт куйган күренекле галимнәрнең  тормыш юлын өйрәнү, укучыларда тапкырлык, җитезлек, тиз фикер йөртү сәләтен үстерү, алган белемнәрне куллану күнекмәләре тәрбияләү дә төп максатлар итеп теркәлгән.

Атналыкның беренче көнендә 9 нчы сыйныф укучылары авылдашыбыз профессор Шәфигуллин Әхмәдулла Шәфигулла улының тормыш юлы һәм эшчәнлеге белән таныштырдылар.

Математика, физика атналыгының программасы.

Вакыты

Эшнең төре

Катнашалар

Җаваплы

25.02.13

9.35.

Профессор Шәфигуллин Әхмәдулла Шәфигулла улының тормыш юлы һәм эшчәнлеге

9- сыйныф укучылары

26.02.13

1.Физик приборларны презентацияләү.

7-9 сыйныф укучылары

2.Кроссвордларны презентацияләү.

27.02.13

Экологик математик брейн-ринг

Валиева  Р.С.

Конкурс - “Математик ребус”.

2-4 сыйныф

укучылары