Акция "Бессмертный полк". "Үлемсез полк" акциясе.

Опубликовано: 09.05.2022

Сегодня в День Великой Победы во всех уголках нашей страны прошла акция "Бессмертный полк". Продолжая традицию, представители молодого поколения села Туйметкино прошли по улицам, держа в руках изображения ветеранов войны, павших на полях сражений, испытавших всю горечь этих тяжелых лет. Для небольшой деревни это историческое событие оказалось масштабным. Увековечение подвига героев войны и тыла, передача их имен будущим поколениям - очень важное и благородное дело...

Бүген Бөек Җиңү көнендә илебезнең барлык почмакларында "Үлемсез полк" акциясе үтте.  Елдагы традицияне дәвам итеп, Туймәт авылында да сугыш кырында ятып калган, шушы авыр елларның барлык ачысын татыган тыл ветераннарының, илгә Җиңү алып кайту бәхете насыйп булган сугыш ветераннарының сүрәтләрен тотып яшь буын вәкилләре урамнардан атлады. Кечкенә генә авыл өчен дә әлеге тарихи чара зур күләмле булып чыкты. Сугыш һәм тыл батырларының каһарманлыгын  мәңгеләштерү, аларның исемнәрен киләчәк буыннарга тапшыру бик кирәкле һәм изге эш.