Башлангыч сыйныфларың әтиләре мәктәптә кунакта...

Опубликовано: 20.02.2019

Бүген без башлангыч класс укучылары иң якын кешеләребезне әти-абыйларыбызны,бабаларыбызны кунакка чакырдык. Ил терәге – ир егетләр булса, гаилә терәге әтиләр. Гаиләдә әти төп таяныч, терәк булып тора.
Бәйрәмне котлау сүзе белән мәктәп директоры Шәрифуллина Рәзилә Вәлиәхмәт кызы ачып җибәрде.Ул яшь буынны тәрбияләүдә керткән өлешләре,мәктәп тормышында актив катнашулары,”Чиста авыл синнән башлана акциясендә лаеклы өлеш керткәне өчен һәр гаиләгә “ Рәхмәт хаты” тапшырды.
Балалар әтиләрне котлап җырладылар,биеделәр,шигырьләр сөйләделәр.
Бәйрәмнең икенче өлеше әтиләр һәм малайлар командалары арасында күңелле ярышлар белән дәвам итте.
Бәйрәмне чәй табыны артында тәмамлап,әтиләр һәм балалар бик канәгать
булып калдылар.
Әтиләр узган җирдә
Шаулый игеннәр.
Әтиләр йөргән җирдә
Яшәрә гөлләр.
Тыныч көннәрне бүләк итүче,
Илебез данын бөек йөртүче
Әтиләрдә бит туган ил көче!