Ата-аналар җыелышы үтте.

Опубликовано: 16.11.2018

15 нче ноябрь көнне мәктәп күләмендә ата-аналар җыелышы үтте. Җыелышта мәктәп укучылары, ата-аналар, класс җитәкчеләре, укытучылар һәм ТР Чирмешән районы балигъ булмаган балалар белән эшләү мәсьәләләре буенча өлкән инспектор Мубаракшина Чулпан Җәүдәт кызы катнашты. Ул ата-аналар һәм балалар каршында яшүсмерләр арасында хокук бозуларны кисәтү, 71 нче номерлы закон, террорчылык –җәмгыятькә янау темалары астында профилактик чыгыш ясады, ата-аналарның сорауларына җавап бирде. Беренче чирек йомгаклары, имтиханнарга әзерлек эшләре белән укыту -тәрбия эшләре буенча директор урынбасары Гиниятуллина Р.Г.таныштырып үтте. Укучыларны кайнар аш белән тәэмин итү, мәктәпнең эчке кагыйдәләре, тагын башка сораулар буенча мәктәп директоры Шәрифуллина Р.В. чыгыш ясады, ата-аналарның сорауларына җавап бирде. Җыелышның икенче өлешенә ата-аналар классларга таралдылар.Төрле темаларга класс җыелышлары дәвам итте.