«Чиста авыл синнән башлана!»

Опубликовано: 31.05.2018

Әлеге исемдәге акция мәктәбебездә ел дәвамында эшләп килде. Акция кысаларында игълан ителгән конкурска гомуми ата-аналар җыелышында май ае өчен нәтиҗә ясалды. Бу айда мәктәп буенча укучыларыбыз  411,35 кг макулатура, 62,03 кг пластик шешә җыя алганнар.
Иң күп макулатура җыючылар:
1.Хәмитова Алия, 2 класс, 110,5 кг, 1 урын, сыйныф җитәкчесе Рәҗәпова Г.Х.
2.Сөләйманова Гөлинә, 5 класс,71,6 кг, 2 урын, сыйныф җитәкчесе Сагирова Л.М.
3.Шиһапов Илсур,1 класс,44 кг, 3 урын, сыйныф җитәкчесе Ильясова Г.Ә.
4.Галимова Ләйлә,3 класс, 43 кг, 3 урын, сыйныф җитәкчесе Кәримова Н.Ә.
Зур тырышлык күрсәтүче укучыларыбыз –Кәримов Инсаф, 7 класс, 30 кг, (сыйныф җитәкчесе Галимова Г.М.), Мортазин Камил, 2 класс, 29,1 кг, ( сыйныф җитәкчесе Рәҗәпова Г.Х.), Сәүбанова Азалия, 8 класс, 26 кг, ( сыйныф җитәкчесе Мортазина Р.М.), Әсәдуллина Румия, 4 класс, 25 кг, ( сыйныф җитәкчесе Нуруллина З.М.),Фәссахова Камилә,1 класс, 22 кг, ( сыйныф җитәкчесе Ильясова Г.Ә.), Гыйматдинова Энҗе, 8 класс, 20 кг, (сыйныф җитәкчесе Мортазина Р.М.), Шәрифуллина Сөмбел, 3 класс,16 кг, (сыйныф җитәкчесе Кәримова Н.Ә.), Галимова Алия, 3 класс,12 кг, (сыйныф җитәкчесе Кәримова Н.Ә.), Абдуллин Данияр, 4 класс, 11,3 кг,  (сыйныф җитәкчесе Нуруллина З.М.)
Иң күп пластик тапшыручылар:
1.Кәримов Венер, 8 класс, 18,8 кг, 1 урын, сыйныф җитәкчесе Мортазина Р.М.
2.Сөләйманова Гөлинә, 5 класс, 5,7 кг, 2 урын, сыйныф җитәкчесе Сагирова Л.М.
3.Абдуллин Данияр, 4 класс, 5,6 кг,  2 урын, сыйныф җитәкчесе Нуруллина З.М.
4.Шәрифуллина Сөмбел,3 класс, 3,2 кг, 3 урын, сыйныф җитәкчесе Кәримова Н.Ә.
5.Әсәдуллина Румия, 4 класс, 3 кг, 3 урын, сыйныф җитәкчесе Нуруллина З.М.
6.Әхмәтҗанова Айназ, 4 класс, 2,9 кг, 3 урын, сыйныф җитәкчесе Нуруллина З.М.
7.Фәссахов Булат, 7 класс, 2 кг, 3 урын, сыйныф җитәкчесе Галимова Г.М.
Икенчел чимал җыю буенча иң актив гаиләләр - Әмин һәм Фәния Хәмитовлар, Наил һәм Дилә Сөләймановлар, Хөсәен һәм Рәйханә Кәримовлар, Мәсхүт һәм Рәмилә Шигаповлар,Равил һәм Ләйсән Галимовлар, Рәшит һәм Мәдинә  Әсәдуллиннар.
Күпме җирләрне чүптән арындырганбыз. Әти-әниләргә, укучыларыбызга бу изге гамәлләре өчен рәхмәт. Бу укучыларга мәктәп администрациясе тарафыннан Грамоталар һәм татлы бүләкләр тапшырылды. Җиңүчеләрне котлыйбыз!