“Хикмәтле дә, бизәкле дә син, Туган тел”.

Опубликовано: 21.02.2018

21 нче февраль – Халыкара туган тел көне. Туган теле белән горурланган һәркемне әлеге зур бәйрәм белән тәбрик итәбез!  Чөнки Һәр милләт,  һәр халык өчен бу бәйрәм көн. Һәркем өчен дөньядагы барлык телләр арасында иң кадерлесе - тәүге кабат сөйләшә башлаган ана теле. Бу - безнең балачагыбыз, гаиләбез, җәмгыятьтәге беренче тапкыр аралашуыбыз теле. Халыкара туган тел көнендә барлык телләр дә тигез дип таныла, чөнки аларның һәркайсы кеше язмышы өчен җавап бирә, һәркайсы табигый мирас булып тора һәм без аны, һичшиксез, сакларга тиешбез. Безнең туган телебез - татар теле. Мәктәбебездә туган телебезгә багышланган “Хикмәтле дә,бизәкле дә син, Туган тел” кичәсе булып узды. Укучыларда ана теленә һәм башка телләргә карата кызыксыну һәм хөрмәт тәрбияләү, Туган тел көне турында мәгълүматларын арттыру, иҗади сәләтләрен үстерү, милли үзаң, милли горурлык хисләре булдыру максатыннан уздырылган әлеге кичә укучыларыбызның күркәм чыгышлары белән үрелеп барды. Кичәдә барлык сыйныф укучылары да катнашты.
Онытмагыз, бу дөньяда
Иң зур бүләк бер генә -