Бәйрәм хөрмәтенә концерт.

Опубликовано: 06.10.2017

Укытучылар бәйрәме Туймәт  мәктәбе өчен аеруча зур бәйрәмнәрдән санала. Укучылар укуда ничек тырыш булсалар, бәйрәмнәр оештыруда да бик актив катнашалар . Әлеге чарада бер генә укучының да якта каласы килмәде, һәрберсенең йөзе шатлыктан балкый, бит очлары дулкынланудан кызарып ук чыккан.
Чыннан да, бу көн  бик җаваплы көн бит ул!
Туймәт мәктәбендә ару-талуны белмәс,  белемнәрен генә түгел йөрәкләрен дә  яраткан укучыларына бирергә әзер торучы , мәрхәмәтле,шәфкатьле  һәм дә инде иң матур,иң ягымлы  укытучыларыбыз  армый-талмый  белем һәм тәрбия бирә.
Кадерлеләребез!
Бәйрәмеңдә кабул итсәң иде
Чын йөрәктән чыккан сүзләрне.
Укытучым, син бит белем биреп
Ачтың безнең сукыр күзләрне.
Син лаеклы, газиз укытучым
Рәхмәтләрнең иң-иң  җылысына.
Син лаеклы, газиз укытучым
Хөрмәтләрнең иң-иң олысына.
Синсез булмас иде пешекче дә
Табип, галим, герой-космонавт та.
һич оялмас килеп синең алда
Баш ияргә, хәтта  президент та.