Башлангыч сыйныфлар атналыгы башланды.

Опубликовано: 03.04.2017

3 нче апрельдән 8 апрельгә кадәр Туймәт төп белем мәктәбендә башлангыч сыйныфлар атналыгы старт алды. Беренче көн “Китап көне “ дип игълан ителде.Укучылар белән “Китап –киңәшчең синең” дигән темага  әңгәмә  үткәрелде, презентация күрсәтелде. Мәктәп китапханәсенә экскурсия оештырылды.
Кабатланмас балачак иленең иң зур бәйрәмнәренең берсе - Әлифба бәйрәме. Җир йөзендә кем генә булмасын, кайда гына эшләмәсен, ул зур дулкынлану белән үзенең нәни кулларына тәүге тапкыр Әлифба алганын искә төшерә. Чөнки һәркемнең дә белем дөньясына беренче адымы Әлифбадан башлана.  1 нче сыйныф укучылыры шул уңайдан үзләренең беренче җиңүләрен бәйрәм иттеләр. Алар матур итеп шигырьләр сөйләделәр, җырлар җырладылар. Әниләр белән ярышып үзләренең белемнәрен сынадылар. Укучылар “Әлифба “ китабын уңышлы тәмамлаулары өчен диплом белән бүләкләнделәр.  Бәйрәм чәй табыны артында дәвам итте.