ГТО фестиваленең республика этабы.

Опубликовано: 25.03.2017

21 -23 нче март көннәрендә Түбән Камада мәктәп укучылары арасында ГТО нормалары тапшыру буенча Кышкы фестивальнең республика этабы узды. Әлеге этапта район укучылары арасында иң көчле дип табылган 10 егет һәм кыз катнашты. Иң көчлеләр район командасының бер егете  - Туймәт төп белем мәктәбенең 8 нче сыйныф укучысы Сафин Инсаф. Районыбыз укучылар командасы - призер!!!  Призерлар сафында безнең укучыбыз да булуы белән горурланабыз һәм шатланабыз. Команданың уңышында Инсафның өлеше зур. Команда өчен спортның җиде төре буенча да яхшы баллар җыя алган ул. Бигрәк тә йөгерү (3 км) , йөзү һәм пневматик винтовкадан атуда күрсәткечләре бик яхшы. Лашман урта мәктәбенә бассейнга һәм пневматик винтовкадан атуга тренировкаларга йөрү файдага булган. Лашман урта мәктәбе физкультура укытучысы Фаиз Биляловка рәхмәтләребезне җиткерәбез. Инсафны әлеге уңышлары белән котлыйбыз, җиңүләр дәвамлы булсын дигән теләктә калабыз.
Җәйге ГТО фестивале Чирмешән районында узачак. Укучыбызга район командасында үз урынын югалтмавын, ә саклап калуын телибез.