Тарих фәне буенча ОГЭ форматында белемне сынау.

Опубликовано: 02.12.2016

9 нчы сыйныф укучылары җиң сызганып киләчәк имтиханнарга әзерләнү эшенә керештеләр. Кайсы фәннәр буенча сынаулар булачагын, ә кайсыларын сайлап алу мөмкинлеге бар - бу мәсьәләләр инде сентябрь аенда ук хәл ителгән иде. Чыгарыш сыйныф егетләре КИМ нар үрнәгендә төрле биремнәр башкаралар, теорияне ныгытып өйрәнәләр һәм эшләренең нәтиҗәсен бәяләү  максатыннан мәктәпнең эчке контроль планы нигезендә төрле диагностик эшләр башкаралар.

Быел тарих фәненнән 1 укучы имтихан бирергә исәпли. Шул уңайдан тарих фәне буенча ОГЭ форматында  диагностик эш башкарды укучыбыз. Эш нәтиҗәләре укытучы һәм укучы белән берлектә анализланды, белемне арттыру өчен системалы эш планы билгеләнде.