Без финалга үттек!

Опубликовано: 01.11.2016

31 нче октябрьдә районда “Дөньяның бөтен төсләре” проектының зона форумы узды, аның төп максаты – волонтерларны миллиара низагларны кисәтү, халыклар арасында тынычлыкны, татулыкны, дуслыкны пропагандалау буенча эш алымнарына өйрәтү.  Әлеге зур күләмле чараны ачу тантанасында Чирмешән муниципаль район башкарма комитеты җитәкчесе Фаяс Минһаҗев  чыгыш ясады. Форумда үзләренең проект эшләрен тәкъдим итәргә Әлмәт, Азнакай, Бөгелмә, Яңа Чишмә һәм Чирмешән районнарынннан вәкилләр килгән иде.

Туймәт төп белем мәктәбенең балалар ирекле берләшмәсе бу форумда үзенең "Салават күпере" дип исемләнгән социаль әһәмияткә ия проектын яклап чыкты һәм финалга үтү бәхетенә иреште. "Минем ирекле акциям "Дөньяның бөтен төсләре" социаль әһәмияткә ия проектлар конкурсының финал өлеше 5 нче декабрьдә Казан шәһәрендә үтәчәк.  Бу проект эшен башкарган укучыларны һәм аларның җитәкчеләре Сәүбанова З.М. ны җиңүләре белән чын күңелдән котлыйбыз. Казанда да уңышка ирешүләрен теләп калабыз.