«Бала язмышы – безнең кулларда” темасы астында ата-аналар җыелышы үтте.

Опубликовано: 09.09.2016

Бүген Туймәт төп белем мәктәбендә «Бала язмышы – безнең кулларда” темасы астында яңа уку елында  беренче  гомуми ата-аналар җыелышы үтте.  Көн тәртибенә түбәндәге мәсьәләләр куелган иде.

1.     Чирмешән муниципаль районы ЮХИДИ (ГИБДД) хезмәткәре, пропаганда бүлеге инспекторы Рәмис Рәсих улы Шәкүров чыгышы. “Балалар куркынычсызлыгын тәэмин итү – барыбызның да бурычы”
2.     Туймәт төп белем мәктәбе директоры Шәрифуллина Рәзилә Вәлиәхмәт кызының чыгышы.2016-2017 нче уку елында укыту-тәрбия эшен оештыру.
3.     “Бала язмышы – безнең кулларда”. Туймәт төп белем бирү мәктәбе укыту – тәрбия эшләре буенча директор урынбасары Гиниятуллина Роза Габдрәшит кызы доклады.
3.1.        2016 – 2017нче уку елына ата-аналар комитетын сайлау һәм раслау. Ата-аналар комитеты рәисен сайлап кую.
3.2.        Көндәлек режим. 71нче Закон хакында искә төшерү.
3.3.        Ашханәдә туклану мәсьәләләре. Тендер хакында мәгълүмат.
4.     Мәктәпнең эчке тәртипләре.
5.     Эш дәфтәрләре хакында ТР Фән һәм белем бирү министрлыгыннан алынган хат эчтәлеге белән таныштыру.
6.     Мәктәп яны тәҗрибә участогы җитәкчесе Шиһапова Рәмилә Вәлиәхмәт кызы отчёты.
7.     Төрлеләр.