Опубликовано: 18.05.2016

18 нче май көнне Туймәт төп белем мәктәбе коллективы ТНВ каналының “Башваткыч” тапшыруында катнашып кайтты. Бу тапшыру Туймәтнең бердәм, тату гаиләләренә багышланган иде. Шуңа да аның төп геройлары – Хәйруллиннар гаиләсе әгъзалары – 40 елдан артык укытучы, тәрбияче булып эшләгән остазыбыз, ветераннар советы җитәкчесе Рәсимә Бари кызы һәм аның кызлары – безнең хезмәттәшебез Рәзинә Мәүлет кызы Мортазина һәм үзебезнең әлеккеге бик тырыш укучыбыз, бүгенге көндә “Әлмәт таңнары” газетасы  журналисты Рәдифә Мәүлет кызы Ногманова.
Тапшыру эчкерсез, бик күңелле, тиз темпларда барды, ТНВ журналистлары безнең ачык күңеллелегебезгә соклануларын белдерделәр. Рәсимә апа 8 балл, Рәдифә 9 балл һәм  Рәзинә 10 балл җыеп, җиңүчелекне безнең хезмәттәшебез яулады.  Һәммәсе дә кыйммәтле бүләк ияләре булдылар. Коллегабызны бу зур җиңүе белән  чын күңелдән котлыйбыз!
Тапшыру июнь аенда эфирга чыгачак. Карамыйча калмагыз!