Бөек Җиңүнең 71 еллыгын каршлылап... Китап укучылар конференциясе үтте.

Опубликовано: 21.04.2016

21 нче апрель көнне Туймәт төп белем бирү мәктәбендә “Җиңү язы” акциясе кысаларында Габрахман Әпсәләмовның “Газинур” романы буенча китап укучылар конференциясе үтте. Конференцияне оештыручы китапханәче Галимова Гөлнара Марсиль кызы язучының тормыш юлы, иҗаты белән таныштырды. 6-7нче сыйныф укучылары романның кыскача эчтәлеге белән таныштырдылар, үзләренә ошаган өзекләрне кычкырып укыдылар. Укучылар әсәр буенча викторина сорауларына җавап бирделәр. Конференциядә 5-9 нчы сыйныф укучылары, укытучылар катнашты. Габрахман Әпсәләмов һәм башка язучыларның Бөек Ватан сугышындагы батырлыкларны чагылдырган әсәрләреннән күргәзмә өештырылган иде.